Dzień Dziecka w Zalesiu - relacja

W sobotę 2 czerwca cały autokar wesołych dzieciaków wraz z uzbrojonymi w niemałe pokłady energii i cierpliwości opiekunami zawitał przed południem do Zalesia. Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej z Zalesia przybyliśmy na Piknik organizowany z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie było naprawdę najwyższej rangi :), oficjalnego otwarcia dokonał Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego. Trzeba zaznaczyć, że ugoszczeni zostaliśmy po królewsku. Stoły uginały się pod przeróżnymi pysznościami, a na dzieciaki czekało tyle atrakcji, że naprawdę ciężko było się zdecydować od czego zacząć. Dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i kule, przejażdżki bryczką, treningi sportowe, pokazy samochodów, czy najróżniejsze zabawy z animatorami, to tylko część z tego, co zostało przygotowane. Nie zabrakło też tańców do muzyki na żywo i ciekawych występów na scenie. Z naszej strony zaprezentowała się oratoryjna Akademia Cyrku z pokazem swoich cyrkowych umiejętności. Powiedzieć trzeba, że występ został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność :). Z racji, że pogoda dopisała i było naprawdę gorąco, jak przystało na strażaków, panowie zapewnili największą atrakcję pikniku – węża i dużą ilość wody. Zabawom i śmiechom nie było końca:)02.06.2018 051. To był naprawdę intensywny dzień z wrażeniami na najwyższym poziomie. Bardzo pięknie dziękujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://www.oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeId5bbec965dd
02.06.2018 051

Dzień Dziecka - podsumowanie i podziękowania

20180603 123810

Siedzimy i próbujemy zebrać myśliJ Naprawdę ciężko podsumować w kilku ładnych zdaniach wydarzenia dzisiejszego dnia. Działo się tak wiele! Tyle wrażeń i emocji, jak przystało na porządne świętowanie Dnia Dziecka! Trzeba przyznać, że atrakcji nie brakowało. Rozpoczęliśmy pięknym występem naszej Akademii Cyrku. Kolorowo ubrane dziewczynki przy akompaniamencie wesołej muzyki przykuły uwagę widzów i wprowadziły nas w całość wydarzenia. Dalej czekały liczne i ciekawe konkurencje sportowe. Dzieciaki miały szansę sprawdzić swoją sprawność i zwinność m.in. na skakankach, tenisie ziemnym, strzelaniu z łuku, badmintonie, twisterze, czy deskorolkach. Na tego kto zebrał odpowiednią ilość punktów czekały super nagrody. Nawet niekrótka kolejka nie zniechęcała uczestników do odbioru pysznych i niepowtarzalnych lodów tajskichJ. Poza tym można było sprawdzić swoją przyrodniczą wiedzę w eko-quzie, stworzyć niebanalne formy artystyczne w plastycznym konkursie "Drugie życie śmieci", dorzucić się do zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek oraz nabyć ciekawe pozycje książkowe wspierając akcję "Wakacje za książkę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy młodzieżowej sekcji judo, która regularnie trenuje w naszym Oratorium. Oczywiście nie zabrakło również kącika gastronomicznego. Na naszych gości czekały pyszne grillowane kiełbaski i jak przystało na Eko Festyn świeże i zdrowe owoceJ. Imprezę zakończył zabawny i niezwykle wciągający spektakl teatralny pt. "Słoń, który wysiedział jajko. To był naprawdę intensywny, pełen wrażeń i uśmiechów Dzień Eko Dziecka J Trzeba zaznaczyć, że nic by z tego wszystkiego nie było, gdyby nie cały sztab energicznych, zaangażowanych i oddanych naszemu Oratorium wspaniałych Wolontariuszy! Chcieliśmy bardzo serdecznie Wszystkim podziękować :

Kierownikowi Oratorium – ks. Sławkowi za koordynację, czuwanie nad całym wydarzeniem i dodawanie nam niespożytych ilości energii

Asi – za pomysł, inspirację i zaproszenie do współpracy Fundacji BOŚ

Anetce – za zaproszenie Rafała - fundatora i wykonawcy głównej atrakcji imprezy – lodów tajskich

Eli – za koordynację wydarzenia i całą oprawę plastyczną

Alicji – za koordynację przygotowań i działania reklamowo-marketingowe

Paulinie –za piękny plakat i inne projekty graficzne

Klaudii, Patrycji, Krystianowi, Karolowi, Ani, Magdzie, Krzyśkowi, Monice i Julce – za animowanie zajęć sportowych

Ani, Alicji, Magdzie i Rochowi – za czas przeprowadzenie akcji "Wakacje za książkę"

Magdzie – za koordynację Eko-Quizu

Małgosi, Wiktorii i Ani – za sprawowanie pieczy nad konkursem plastycznym

Asi, Eli i Monice – za pilne rejestrowanie wszystkich uczestników i udzielanie odpowiedzi na wszelkie pytania

Monice, Krzysiowi i Hubertowi – za przygotowanie i serwowanie smakołyków z grilla

Pawłowi i Krzysiowi – za oprawę techniczno-dźwiękową

Ewie i Wiesławowi- za troskliwe czuwanie nad naszym Oratorium

Wszystkim za: wniesienie, przeniesienie, rozłożenie, montaż i wszelkie inne prace fizyczne J I oczywiście każdemu - za ogromne serducho i niespożyte pokłady energii!

Pracy było bardzo dużo, ale wspólnie przyznajemy – naprawdę było warto J

View the embedded image gallery online at:
http://www.oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeId03539caf53

Tańcząca dżungla - premiera

Zaproszenie premiera

Grupa Dziecięca Teatru Oratorium ma przyjemność zaprosić wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spektakl teatralno-taneczny "Tańcząca dżungla". Przedstawienie opowiada o zwierzętach w dżungli, u których odbywa się festiwal tańca, a niespodziewanie na wyspie pojawia się nowy mieszkaniec... Spektakl dotyka takich zagadnień, jak odmienność, tolerancja, wiara we własne siły, przyjaźń, odwaga i wytrwałość w dążeniu do spełniania marzeń. Pragniemy pokazać naszym widzom jakie wartości są w życiu ważne i czym warto się kierować. Zapraszamy już 17 czerwca na godz. 19:00 do Teatru Oratorium przy ul. Kawęczyńskiej 53. Wstęp wolny!

Wizyta w Teatrze Capitol

IMG 7643

W dniu 27 maja dzieci z naszego Oratorium wraz z rodzicami i opiekunami - obejrzały wspaniały spektakl pt. „Jaś i Małgosia”, wystawiany na deskach Teatru Capitol. Werwa, radość i energia aktorów, zabawne dialogi, tańce i świetne piosenki zrobiły ogromne wrażenie zarówno na małych, jak i tych dorosłych widzach. Sponsorem biletów było Miasto Stołeczne Warszawa, w ramach projektu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m. st. Warszawy "Warsztaty scenograficzno-kostiumowe dla dzieci i młodzieży", realizowanego w naszym Oratorium. Po spektaklu mieliśmy niespodziankę w formie sesji zdjęciowej z artystami, co bardzo uradowało dzieciaki :). Ostatnim punktem wycieczki były animacje – tańce i zabawy przy muzyce – w przestrzeni foyer teatru. Dziękujemy Sponsorowi, uczestnikom i wolontariuszom, a zwłaszcza koordynatorce projektu pani Elżbiecie Żak za zorganizowanie tego wspaniałego, majowego dnia!

View the embedded image gallery online at:
http://www.oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeId7041854c6e

Warsztaty scenograficzno-kostiumowe

Tak sobie pomyśleliśmy, że młodych adeptów i entuzjastów sztuki teatralnej w naszym Oratorium nie brakuje. :) W końcu Teatr wpisał się w naszą działalność już bardzo mocno! Zapraszamy serdecznie do udziału w naszym najnowszym projekcie: Warsztaty scenograficzno-kostiumowe dla dzieci i młodzieży.
Przez pięć kolejnych tygodni, w każdy piątek w godz. 16.30-18.30 zapraszamy na zajęcia z przygotowywania strojów i scenografii do spektaklu "Tańcząca dżungla", który przygotowuje nasza dziecięca grupa teatralna.
Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane jest wyjście do Teatru Capitol na spektakl "Jaś i Małgosia" wraz z warsztatami prowadzonymi przez aktorów.

Projekt realizowany w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m. st. Warszawy.

  

warsztaty scenograficzno kostiumowe 4

Animatorzy w Głoskowie - ISA 2018

31543396 2022520204682160 8507110180670930944 n

W dniach 27-30 kwietnia kilkuosobowa ekipa naszej młodzieży wraz z opiekunem ks. Sławkiem wzięła udział w Inspektorialnym Spotkaniu Animatorów w Głoskowie. Wydarzenie zorganizowane pod hasłem Do wyższych rzeczy jestem stworzony to świetna propozycja zarówno dla wprawionych animatorów, jak i dla tych którzy zaczynają swoją przygodę z salezjańskim wolontariatem.

Wyjazd obfitował w to, co na takich wydarzeniach najważniejsze: formację, modlitwę, integrację, wspólnotę i wspaniałą atmosferę. Ponad 170 osób z całej salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej przez 4 dni miało okazję uczyć się, dzielić doświadczeniami, integrować i naprawdę dobrze się bawić. Napięty program każdego dnia zapewnił uczestnikom wiele nowych ważeń i wspaniałych doświadczeń. Były m.in. tańce, rozgrywki sportowe, wycieczka do zamku w Czersku, piękny wieczór uwielbienia i niejedna mądra konferencja.

Wielkie podziękowania i słowa uznania należą się organizatorom – salezjańskiej Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Głoskowie. Bardzo dziękujemy również rodzinom z parafii, które przyjęły młodzież do swoich domów, za otwarte serca i okazaną przyjaźń. Po takim wyjeździe, pełnym życzliwości, radości i dobra w przeróżnych postaciach nie pozostaje nic innego, jak tylko powiedzieć, że naprawdę warto zostać salezjańskim animatorem!

Zapraszamy więc do naszego Oratorium!

View the embedded image gallery online at:
http://www.oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeIda395698d15

 

Zaproszenie na Jarmark Floriański

Zapraszamy serdecznie na imprezę po sąsiedzku. :) XIII Jarmark Floriański już w najbliższą niedzielę 6 maja. Na gości czekają koncaerty, występy, wystawcy, stoisko i inne różnorakie atrakcje. Na miejscu będzie rówenież nasza ekipa z Oratorium  - radzimy więc wypatrywać naszego stoiska. Do zobaczenia! 

Plakat Floriański www

Bajka o dobrym wilku - zapraszamy!

 

Super propozycja na rodzinne, niedzielne popołudnie!

Gorąco zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach cyklu Spektakle dla dzieci w Teatrze Oratorium. Tym razem gościć będziemy Teatr Bliżej Nieba z Bliznem k. Warszawy.

Niedziela 22.04. godz.16.00

30582141 2014575845476596 6704643287078141952 oWstęp wolny.

 

Piękne przedstawienie z dobrym morałem :) Zapraszamy!

bajka o dobrym wilku

Majówka - wycieczka do Sierpca

Jedziemy na majówkę!

Już 2 maja 2018r. czeka nas super wycieczka! Jedziemy do skansenu w Sierpcu, żeby wziąć udział w imprezie plenerowej “Mazowieckie Drogi do Niepodległej”.

Podczas wydarzenia dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji. m.in.:
- warsztaty plastyczne dla dzieci Polskie barwy narodowe;
- quest historyczny Ku niepodległej;
- wystawę militariów i umundurowania armii polskiej;
- rekonstrukcje historyczne związane z okresem 1918 – 1920
- prezentacje wiejskich prac gospodarskich;
- koncerty pieśni patriotycznych.

Impreza zostanie zrealizowana we współpracy z Muzealną Grupą Historyczną II batalionu 18 pułku piechoty w Sochaczewie, Grupą Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy oraz stowarzyszeniami kolekcjonerskimi.

Zapraszmy do zapisów dzieci, jak i rodziców, czy dziaków :) 

30581781 2014131125521068 6686616192645332992 o

Więcej informacji:

http://mwmskansen.pl/polski-oferta/imprezy-plenerowe/droga-ku-niepodleglej-100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-w-mwm-w-sierpcu

Bardzo serdecznie zapraszamy!
Zapisy w Oratorium do 27.04.18.
Koszt udziału w wycieczce 30 zł/os.

Podsumowanie pisankowych warsztatów

08.03.18 051

W palmowy weekend, czyli podczas Kaziuka Praskiego 2018 zakończyliśmy również projekt: "Staropolskie tradycje – pisanki zdobione woskiem pszczelim i wycinankami łowickimi – warsztaty". Zajęcia zaczęliśmy 7 lutego, a całość wydarzenia obejmowała 6 sesji warsztatowych i dwie wycieczki: do Muzeum Etnograficznego w Warszawie i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznawali się z tradycjami Wielkopostnymi w różnych rejonach Polski oraz różnymi sposobami i technikami zdobienia pisanek. Projekt realizowany był w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m. st. Warszawy. Przez niemal dwa miesiące, w prawie każdą środę była okazja do praktycznego zetknięcia się z jedną z najpiękniejszych Wielkanocnych tradycji. Bardzo dziękujemy za taką możliwość i z niecierpliwością czekamy na kolejne propozycje.

Zapraszamy na krótką galerię, a więcej zdjęć można znaleźć na naszym FB :)

View the embedded image gallery online at:
http://www.oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeIdab89d09254