Wywózki, łagry, Katyń

Jarosław Witaszczyk

W niedzielę, 10 kwietnia, o godzinie 17:30 w naszym Teatrze odbyła się uroczysta Premiera spektaklu "Wywózki, łagry, Katyń" w reżyserii Jarosława Witaszczyka, zrealizowanego przy współpracy z Muzeum Katyńskim w Warszawie. Premierę zaszczycili swoją obecnością m.in. Prof. Zbigniew Wawer - Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, który powitał premierową publiczność, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Miasta Stołecznego Warszawy - Wojciech Zabłocki oraz ks. Inspektor dr Andrzej Wujek Sdb. Wszystkim gościom i zgromadzonym widzom, którzy zechcieli nas odwiedzić w tym szczególnym dniu z całego serca dziękujemy.

Po spektaklu rozmowom nie było końca. A oto wrażenia Agnieszki Wyszomirskiej po obejrzeniu przedstawienia: „Było to niezwykłe połączenie wspomnień, listów więźniów oraz późniejszych wierszy z wstrząsającymi historycznymi faktami ludobójstwa na terenach ZSRR w czasie II wojny i tuż po niej. Idealne zgranie prostych środków wyrazu - gry aktorów, przejmujących obrazów w tle i specjalnie skomponowanej muzyki, wywarły na mnie ogromne wrażenie. Wyrazy szczególnego uznania dla Pani Danuty Nagórnej oraz Jarosława Witaszczyka, którzy z perspektywy różnych postaci bardzo wiarygodnie przekazywali świadectwa tych, którzy w swoim imieniu mówić już nie mogą. Cieszę się, że mogłam je usłyszeć, aby lepiej pojąć sercem gehennę ofiar sowieckich łagrów i zbiorowych morderstw, których z pewnością nie da się ogarnąć umysłem. Polecam wszystkim dla ożywienia naszej wspólnej narodowej pamięci.”

Na kolejne spektakle serdecznie zapraszamy już 24 kwietnia o godz.16:00 oraz 25 kwietnia o godz.19:00, bilety w cenie 30 zł do nabycia w Biurze Oratorium. Rezerwacje: 22 6181294 lub 798 548 838.

Kategoria: