III Warszawskie Uwielbienie na Pradze

Już po raz trzeci Oratorium im. św. Jana Bosko i fundacja „Chrześcijańskie Granie” zapraszają na Warszawskie Uwielbienie na Pradze.

Wydarzenie odbędzie się w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 26 maja o 18.00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53. 

Rozpoczniemy Eucharystią, podczas której będziemy modlić się w intencjach dzieci i młodzieży oraz rozwoju polskiej muzyki chrześcijańskiej i praskiego Oratorium. Oprawę Mszy św. i modlitwy uwielbienia zapewnia zespół Soudarion. Całość dopełni spotkanie integracyjne prowadzących i uczestników w pomieszczeniach Oratorium dające okazję do rozmów o osobistym przeżywaniu wiary i publicznego świadectwa życia wiarą. Przebieg ubiegłych „Uwielbień na Pradze” pozwala na uzasadnioną nadzieję, że i tym razem serca zgromadzonych wypełni radość modlitwy, duch wspólnoty i doświadczenie bliskości Boga.

Program „Uwielbienia na Pradze” – 26 maja:

18.00 – Eucharystia
19.00 – Uwielbienie z zespołem Soudarion
20.30 – Spotkanie w Oratorium

Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Kawęczyńska 53. Dojazd tramwajami 7 i 13 (do pętli)

WSTĘP WOLNY

Można mieć swój udział w organizacji tego wydarzenia wspierając nasz projekt, do czego zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. To dobra inwestycja!

SOUDARION 

Soudarion to muzyczna grupa założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Soudarion gra w różnych zakątkach Polski, promuje przy tym przede wszystkim swego Stwórcę. Jak sami mówią: “Nie ma nic piękniejszego, jak chwalić Pana wspólnym śpiewem i modlitwą” i taka jest dewiza ich działania, aby radośnie chwalić, śpiewać, modlić się i tańczyć.

Soudarion to Chusta z Oviedo od IX wieku przechowywana w skarbca katedry jako najcenniejsza relikwia. Według tradycji otarto nią twarz Jezusa zaraz po Jego śmierci i zdjęciu z krzyża, a kiedy ciało zostało owinięte w całun i złożone w grobie, chustę położono na Jego twarzy.

Zespół Soudarion podpowiada, że: "Ta Chusta była przede wszystkim pierwszym świadkiem Zmartwychwstania Jezusa, bardzo zależy nam, abyśmy swoją pracą i śpiewem byli właśnie takimi “pierwszymi świadkami” Zmartwychwstania".

Płyty zespołu Soudarion kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl