Zapraszamy na nową, bardzo ciekawą inicjatywę. Razem z przedstawicielami #ChoNaBojo zapraszamy wszystkich chętnych do tworzenia niepowtarzalnego muralu na Pradze. Rysunki uczestników zajęć będą częścią muralu, który powstanie na ścianie Zespołu Szkół nr 40. Spotkanie w najbliższy czwartek 12 lipca o godz. 18:00. Czekamy w Oratorum! 

CHO NA BOJO WERSJA POPRAWIONA

Sport i wypoczynek – czy może być lepsze połączenie? :)

Dużo aktywności, rozgrywek, zawodów i ćwiczeń, a przy okazji wycieczki, gry, zwiedzanie i lokalne atrakcje. Czego chcieć więcej? Po prostu, trzeba jechać do Tolkmicka! Urokliwa miejscowość tuż nad Zalewem Wiślanym to doskonała propozycja na pełne wrażeń dwa tygodnie wakacji.

Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej (SL Salos) Warszawa-Praga, działające przy Oratorium im. św. Jana Bosko w Warszawie organizuje w tym roku Obóz sportowo – wypoczynkowy "Tolkmicko 2018".

Partnerem obozu jest Fundacja Lotto. Dziękujemy!

Termin wyjazdu: 30.07 - 10.08

Tolkmicko 2018 baner na fb v2

W sobotę 2 czerwca cały autokar wesołych dzieciaków wraz z uzbrojonymi w niemałe pokłady energii i cierpliwości opiekunami zawitał przed południem do Zalesia. Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej z Zalesia przybyliśmy na Piknik organizowany z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie było naprawdę najwyższej rangi :), oficjalnego otwarcia dokonał Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego. Trzeba zaznaczyć, że ugoszczeni zostaliśmy po królewsku. Stoły uginały się pod przeróżnymi pysznościami, a na dzieciaki czekało tyle atrakcji, że naprawdę ciężko było się zdecydować od czego zacząć. Dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i kule, przejażdżki bryczką, treningi sportowe, pokazy samochodów, czy najróżniejsze zabawy z animatorami, to tylko część z tego, co zostało przygotowane. Nie zabrakło też tańców do muzyki na żywo i ciekawych występów na scenie. Z naszej strony zaprezentowała się oratoryjna Akademia Cyrku z pokazem swoich cyrkowych umiejętności. Powiedzieć trzeba, że występ został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność :). Z racji, że pogoda dopisała i było naprawdę gorąco, jak przystało na strażaków, panowie zapewnili największą atrakcję pikniku – węża i dużą ilość wody. Zabawom i śmiechom nie było końca:)02.06.2018 051. To był naprawdę intensywny dzień z wrażeniami na najwyższym poziomie. Bardzo pięknie dziękujemy!

02.06.2018 051

Jedziemy w Bieszczady!
Pięćdziesięcioro podopiecznych Oratorium im. św. Jana Bosko wyjeżdża w tym roku na swój letni wypoczynek do pięknej, bieszczadzkiej Polany. Czekają na nas górskie wędrówki, wodne kąpiele i różne inne atrakcje. :)

W programie wyjazdu m.in.:
- rejs statkiem po Jeziorze Solińskim
- przejażdżka Bieszczadzką Koleją Leśną
- turnieje sportowe
- warsztaty teatralne i cyrkowe
- przyspieszony kurs savoir-vivre
- wycieczki po okolicy
- gry w podchody, ogniska i inne bieszczadzkie przygody :)

Na wzór lat poprzednich zapewniamy, że program zajęć będzie różnorodny, intensywny i bogaty w wydarzenia. Dzieci na pewno nie będą się nudzić i nie zdążą nawet zatęsknić za domem :) Jak każda inicjatywa Oratorium, tak i "Lato na Polanie" pozwoli zintegrować się dzieciom z różnych środowisk i grup wiekowych, przekaże całą moc dobra i pozytywnych wzorców oraz nauczy budowania wspólnoty.

Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny udaje nam się zorganizować tak duże i wymagające wiele pracy oraz nakładów wydarzenie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie naszych Partnerów. Dziękujemy Fundacji PZU i Fundacji Lotto za współfinansowanie "Lata na Polanie".

Zachęcamy do obserwowania wydarzenia, żeby być cały czas na bieżąco i śledzić nasze bieszczadzkie przygody na fb:

https://www.facebook.com/events/1650942285004681/

lato na polanie 1200x628 wydarzenie fb na stronę

 

20180603 123810

Siedzimy i próbujemy zebrać myśliJ Naprawdę ciężko podsumować w kilku ładnych zdaniach wydarzenia dzisiejszego dnia. Działo się tak wiele! Tyle wrażeń i emocji, jak przystało na porządne świętowanie Dnia Dziecka! Trzeba przyznać, że atrakcji nie brakowało. Rozpoczęliśmy pięknym występem naszej Akademii Cyrku. Kolorowo ubrane dziewczynki przy akompaniamencie wesołej muzyki przykuły uwagę widzów i wprowadziły nas w całość wydarzenia. Dalej czekały liczne i ciekawe konkurencje sportowe. Dzieciaki miały szansę sprawdzić swoją sprawność i zwinność m.in. na skakankach, tenisie ziemnym, strzelaniu z łuku, badmintonie, twisterze, czy deskorolkach. Na tego kto zebrał odpowiednią ilość punktów czekały super nagrody. Nawet niekrótka kolejka nie zniechęcała uczestników do odbioru pysznych i niepowtarzalnych lodów tajskichJ. Poza tym można było sprawdzić swoją przyrodniczą wiedzę w eko-quzie, stworzyć niebanalne formy artystyczne w plastycznym konkursie "Drugie życie śmieci", dorzucić się do zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek oraz nabyć ciekawe pozycje książkowe wspierając akcję "Wakacje za książkę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy młodzieżowej sekcji judo, która regularnie trenuje w naszym Oratorium. Oczywiście nie zabrakło również kącika gastronomicznego. Na naszych gości czekały pyszne grillowane kiełbaski i jak przystało na Eko Festyn świeże i zdrowe owoceJ. Imprezę zakończył zabawny i niezwykle wciągający spektakl teatralny pt. "Słoń, który wysiedział jajko. To był naprawdę intensywny, pełen wrażeń i uśmiechów Dzień Eko Dziecka J Trzeba zaznaczyć, że nic by z tego wszystkiego nie było, gdyby nie cały sztab energicznych, zaangażowanych i oddanych naszemu Oratorium wspaniałych Wolontariuszy! Chcieliśmy bardzo serdecznie Wszystkim podziękować :

Kierownikowi Oratorium – ks. Sławkowi za koordynację, czuwanie nad całym wydarzeniem i dodawanie nam niespożytych ilości energii

Asi – za pomysł, inspirację i zaproszenie do współpracy Fundacji BOŚ

Anetce – za zaproszenie Rafała - fundatora i wykonawcy głównej atrakcji imprezy – lodów tajskich

Eli – za koordynację wydarzenia i całą oprawę plastyczną

Alicji – za koordynację przygotowań i działania reklamowo-marketingowe

Paulinie –za piękny plakat i inne projekty graficzne

Klaudii, Patrycji, Krystianowi, Karolowi, Ani, Magdzie, Krzyśkowi, Monice i Julce – za animowanie zajęć sportowych

Ani, Alicji, Magdzie i Rochowi – za czas przeprowadzenie akcji "Wakacje za książkę"

Magdzie – za koordynację Eko-Quizu

Małgosi, Wiktorii i Ani – za sprawowanie pieczy nad konkursem plastycznym

Asi, Eli i Monice – za pilne rejestrowanie wszystkich uczestników i udzielanie odpowiedzi na wszelkie pytania

Monice, Krzysiowi i Hubertowi – za przygotowanie i serwowanie smakołyków z grilla

Pawłowi i Krzysiowi – za oprawę techniczno-dźwiękową

Ewie i Wiesławowi- za troskliwe czuwanie nad naszym Oratorium

Wszystkim za: wniesienie, przeniesienie, rozłożenie, montaż i wszelkie inne prace fizyczne J I oczywiście każdemu - za ogromne serducho i niespożyte pokłady energii!

Pracy było bardzo dużo, ale wspólnie przyznajemy – naprawdę było warto J